Vakıf Emeklilik Kumbara Tasarımı Resim Yarışması

Çocukların gözünden tasarrufu anlatan Kumbara yarışması sonuçlandı.

Vakıf Emeklilik Kumbara Tasarımı Resim Yarışması’nın Ödülleri Beşiktaş Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen bir etkinlikle sahiplerine verildi. Dereceye giren çocuklar, tasarruf kavramını çeşitli hayvan figürlerini kullanarak ifade ederek, tasarruf ve birikim yapmanın en güzel örneklerini sundu.

Vakıf Emeklilik tarafından çocuklarda “tasarruf” bilincini oluşturmak amacıyla düzenlenen "Kumbara Tasarımı Resim Yarışması"nın ödülleri, Beşiktaş Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen bir etkinlikle verildi. Hayalindeki kumbarayı çizip, dereceye giren miniklere ödülleri Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Özgür Obalı tarafından verildi. Kazanan öğrencilere bisiklet ve scooter hediye edildi.

Birinciliği salyangoz formundaki resimle Ceylin Naz Dönmez kazandı. Bihter Kiraz ikinci, Duru Hayırcı üçüncü, Alaz İneler dördüncü, Sude Ergin ise beşinci oldu.

Şenlik havasında geçen etkinlikte çocukların gözünden tasarrufu yansıtan resimler, büyük beğeni topladı. Tasarruf kavramını çeşitli hayvan figürleri kullanarak ifade eden çocuklar, tasarruf ve birikim yapmanın en güzel örneklerini sundular. Etkinlikte, ilk üçe giren kumbara resminin dev maketi de Beşiktaş Cumhuriyet Meydanı’nda sergilendi.

Vakıf Emeklilik tarafından ilk kez düzenlenen yarışma, İstanbul, Adana, Antalya, Ankara, Bursa, İzmir, Samsun, İzmit, Erzurum, Diyarbakır ve Kayseri'deki ilkokul öğrencilerine yönelik yapıldı. Vakıf Emeklilik, yarışmayla gelecek nesillerin büyüdüklerinde hem Türkiye'nin hem de kendi tasarruflarına yön verebilmesi için farkındalık oluşturmayı hedefliyor.