Yönetim Yapısı

Yönetim Kurulumuz

Dr. Adnan ERTEM Yönetim Kurulu Başkanı
Dr. Serdar ÇAM Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Ayşe BULDUK Yönetim Kurulu Üyesi
Davut Gazi BENLİ Yönetim Kurulu Üyesi
İlker YEŞİL Yönetim Kurulu Üyesi
Özgür OBALI Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Müdür

Üst Yönetimimiz

Özgür OBALI,

Genel Müdür

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Sayın Özgür Obalı, yüksek lisansını University of Birmingham’da Uluslararası Bankacılık ve Finans üzerine tamamlamıştır. 1994-2005 yılları arasında Türkiye İş Bankası’nda çeşitli görevlerde bulunarak, 2005-2012 yılları arasında Türkiye Finans A.Ş’de Teftiş Kurulu Başkanı olarak çalışmıştır. Sayın Obalı, Ocak 2012’de katıldığı Vakıf Emeklilik A.Ş. bünyesinde farklı dönemlerde İnsan Kaynakları, Destek Hizmetleri, Satış Sonrası Hizmetler, Pazarlama, Operasyon ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Sayın Özgür Obalı, 16 Mayıs 2016 tarihinden bu yana Vakıf Emeklilik A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini yürütmektedir.

Adem DUMAN,

Genel Müdür Yardımcısı

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu olan Sayın Adem Duman, MBA programını da aynı üniversitede tamamlamıştır. 1994 yılında iş hayatına adım atan Sayın Duman, 1996 yılında Interbank’ta Management Trainee olarak bankacılığa başlamış ve 2000-2005 yılları arasında BNP AK Dresdner Bank’ta Kurumsal Bankacılık Bölüm Müdürü olarak çalışmıştır. BNP Paribas ortaklığından sonra Türk Ekonomi Bankası’na katılan Sayın Duman, bu kurumda Kurumsal Bankacılık ile Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı gruplarında çeşitli görevler üstlenmiştir: 2005-2007 yılları arasında Çok Uluslu Firmalar Masası Müdürü ve sonrasında Direktörü, 2008-2011 yılları arasında Yapılandırılmış Finansman ve BNP Paribas Sinerji Direktörü, 2011-2014 yılları arasında ise Büyük Kurumsal Müşteriler Direktörü. 19 Ocak 2015 tarihinden itibaren Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş. bünyesine katılan Sayın Duman; Finans, İnsan Kaynakları, Aktüerya ve Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Hali hazırda Finans ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Sayın Duman, evli ve iki çocuk babasıdır.

Cenk TORGALÖZ,

Genel Müdür Yardımcısı

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Sayın Cenk Torgalöz, 1995 yılında iş hayatına adım atmıştır. 1997-2000 yılları arasında Vakıf Finansal Kiralama A.Ş.’de Ege Bölge Müdürlüğü ve Finansman Müdürlüğü’nde yönetici olarak görev almıştır. 2001 yılında Vakıf Emeklilik A.Ş. bünyesine katılan Sayın Torgalöz, Kurumsal Satış ve Ürün Geliştirme Müdür Yardımcılığı, Tahsilat Müdürlüğü, Ege Bölge Müdürlüğü, Pazarlama Yönetimi Bölüm Müdürlüğü ve Operasyon Bölüm Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren Vakıf Emeklilik A.Ş. Operasyon, Bilgi Teknolojileri ve Proje Yönetimi Ofisi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Sayın Torgalöz, evli ve bir çocuk babasıdır.

Ender ŞENOL,

Genel Müdür Yardımcısı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Sayın Ender Şenol, yüksek lisansını Boston Üniversitesi?nde Finansal Ekonomi üzerine tamamlamıştır. 1997 yılında Türkiye İş Bankası?nda iş hayatına adım atan Sayın Şenol, 1997-2011 yılları arasında T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı?nda Sigorta Denetleme Uzmanı olarak görev almış ve Londra?da Sigortacılık Piyasaları hakkında araştırmalarda bulunmuştur. 2011 yılında Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.?ye katılan Sayın Şenol, sırasıyla Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığı, Pazarlama ve Teknik İşlemler Genel Müdür Yardımcılığı, Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile birlikte Ziraat Sigorta A.Ş.?de Kurumsal Gelişim ve Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Emeklilik Yatırım Fonları Fon Kurulu Üyeliği yapmış olan Sayın Şenol, 6 Ekim 2016 tarihinde Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş. Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Hali hazırda Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş. bünyesinde İnsan Kaynakları ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Sayın Şenol, evli ve bir çocuk babasıdır.

Serdar SATOĞLU,

Genel Müdür Yardımcısı

1972 Ankara doğumlu olan Sayın Serdar Satoğlu, 1994 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü (BSE) ‘Sermaye Piyasaları ve Borsa’ alanında yüksek lisansını, 2010 yılında aynı Enstitü’nün ‘Bankacılık’ alanında doktorasını tamamlamıştır. 1995 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O.’ya Müfettiş Yardımcısı olarak katılan Sayın Serdar Satoğlu, 2001 yılında Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye Teftiş Kurulu Başkanı olarak atanmış, daha sonra aynı şirkette Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 2005-2006 yıllarında Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliğinde de bulunan Sayın Satoğlu, 2010 yılından itibaren T. Vakıflar Bankası T.A.O.’daki görevine Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmiştir. Sayın Satoğlu, TakasBank (Takas ve Saklama Bankası A.Ş.), TSPB (Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği), VOB (Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası A.Ş.), MKK (Merkezi Kayıt Kuruluşu) ve Vakıf Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunmuştur. 28 Temmuz 2017 tarihinde Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye İç Sistemlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Sayın Serdar Satoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.