Hayattan Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması

“Hayattan Sarı Kareler”
Ödülleri, Sahiplerini Buldu“Hayattan Sarı Kareler” temasıyla fotoğraf tutkunlarını buluşturan Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan resim sergisi de Vakıfbank Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda düzenlendi.Vakıf Emeklilik tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, Vakıfbank Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle verildi.

“Hayattan Sarı Kareler” temasıyla fotoğraf tutkunlarını buluşturan yarışmada, Gökhan Turunç birinciliğe layık görüldü. Levent Bayraktar ikinci olurken, Nurten Öztürk üçüncü oldu. Bu yıl 1700 yarışmacı, 5673 fotoğrafla katıldığı yarışmada birinciye 3.000 TL, ikinciye 2.000 TL ve üçüncüye 1.000 TL’lik para ödülü dağıtıldı. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan resim sergisi de Vakıfbank Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda düzenlendi. Sergi, 25 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında fotoğraf severlerle buluştu.

Sarı Kareler Fotoğraf Yarışmasına, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların ilgisi her yıl artarak devam ederken, üç yıl içinde yarışma Türkiye’nin en çok sevilen fotoğraf yarışmalarından biri haline gelmiş bulunuyor.

Vakıf Emeklilik tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında düzenlenen yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; AA Fotoğraf Editörü Ahmet Sel, İz TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, Milliyet Gazetesi eski Fotoğraf Editörü Garbis Özatay, Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Özgür Obalı, Fotoğrafçı ve Gazeteci Ömer Serkan Bakır yer aldı.